دکتر حمیده ترابی

  • پژوهشگر

وی هم‌اکنون پژوهشگر دپارتمان اقتصادی اندیشکده تعاون و توسعه می‌باشد.

  • دکتری:‌ علوم اقتصادی گرایش اقتصاد ریاضی
  • کارشناسی ارشد: آمار اقتصادی-اجتماعی (کاربردی)
  • کارشناسی: آمار
  • انگلیسی
  • فارسی

حمیده ترابی پژوهشگر اندیشکده تعاون و توسعه است که بیشتر در حوزه نسبت مسائل اقتصادی‌اجتماعی با امر تعاون در قالب تولید اسناد سیاستی مجموعه خود فعالیت می‌کند. وی از حامیان بهره‌گیری از ظرفیت تعاونی‌ها، نمونه بارزی از اقتصادهای مردم‌محور، در جهت حل مشکلات ریشه‌ای اقشار مختلف مردم ضمن ورود و پیوند قالب‌های نوین تعاونی‌ها با اشکال سنتی تعاونی‌ها در کشور است. ترابی دانش‌آموخته دکتری اقتصاد ریاضی است و شاگردی استاد محمدحسین پورکاظمی را از افتخارات خود در آن مقطع تحصیلی می‌داند. به علاوه اینکه او فارغ‌التحصیل ممتاز و استعداد درخشان رشته آمار مقطع کارشناسی بوده و مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته آمار اقتصادی‌اجتماعی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی(ره) اخذ نموده است. او توانسته در غالب مقاطع تحصیلی خود جزو دانش آموختگان برتر رشته خود باشد ضمن اینکه در حین تحصیل موفق به حفظ و تثبیت کل قرآن کریم نیز شده است. او از ابتدای ورود به مقطع ارشد خود وارد عرصه فعالیت‌های اجرایی شده ضمن اینکه از آن زمان تاکنون در عرصه آموزش و پژوهش نیز فعالیت‌های متعددی داشته است.

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.