تعاون و محرومیت‌زدایی؛ الزامات حقوقی

بولتن سیاستی شماره ده/10
تهیه شده در کارگروه حقوقی اندیشکده تعاون
تابستان 1399

بولتن سیاستی تعاون در نظر دارد تا موضوعات مهم و جذاب حوزۀ تعاون کشور را جهت آشنایی بیشتر سیاست‌گذاران و تصمیم‌سازان این حوزه، برجسته نماید. در این شماره به موضوع ”سیاست‌های دولت هند در حوزۀ توانمندسازی نیروی کار تعاونی‌ها“ پرداخته خواهد شد. هدف ما در این شماره، آشنایی بیشتر تصمیم‌سازان حوزۀ  تعاون کشور با نهادهای آموزشی و توانمندسازیِ مهم کشور هند در حوزۀ تعاون و اقتصاد تعاونی‌ها است. هند به عنوان پیشگام اقتصاد تعاونی در آسیا قطعا نمونۀ مناسبی برای الگوپذیری‌های آتی سیاستگذاران ما در زمینۀ تعاون محسوب می‌شود و در امر آموزش مدیران تعاونی‌ها موفق بوده است. به نظر می‌رسد که کشور ایران نیز از ظرفیت‌های لازم جهت اجرای مدل هندوستان برخوردار است.

 

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با هدف پوشش این خلا نظری با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.