اکوسیستم نوآوری و تعاونی‌های نسل جدید

بولتن سیاستی شماره دوازده/12
تهیه شده در دپارتمان اجتماعی اندیشکده تعاون
تابستان 1399

بولتن سیاستی تعاون در نظر دارد تا موضوعات مهم و جذاب حوزۀ تعاون کشور را جهت آشنایی بیشتر سیاست‌گذاران و تصمیم‌‌سازان این حوزه ، برجسته نماید. در این شماره به موضوع ”اکوسیستم نوآوری و تعاونی های نسل جدید“ پرداخته خواهد شد که ضمن معرفی اکوسیستم نوآوری و ذکر اهمیت آن، در مورد ویژگی  تعاونی‌های نسل جدید و ضرورت ایجاد آن‌ها به دلیل محدودیت‌های تعاونی‌های سنتی صحبت خواهیم کرد؛ سپس یکی از تعاونی‌های کشور هلند ( تعاونی گل ”فلورا هلند“) به عنوان یکی از الگوهای موفق تعاونی‌های نسل جدید معرفی خواهد شد که نمونه مناسبی برای الگوپذیری آتی سیاست‌گذاران ما در حوزه تعاون خواهد بود. امید است که خلق فرصت‌های بیشتر برای ایجاد چنین تعاونی‌هایی توسط تصمیم‌سازان این حوزه، به ارتقاء رتبه نوآوری در ایران طی سال‌های آینده  منجر شود.

 

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با هدف پوشش این خلا نظری با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.