فساد و تعاون: سیاست‌گذاری‌ها و تجربیات جهانی

بولتن سیاستی شماره چهارده/14
تهیه شده در کارگروه اجتماعی اندیشکده تعاون
تابستان 1399

بولتن سیاستی تعاون در نظر دارد تا موضوعات مهم و جذاب حوزه تعاون کشور را جهت آشنایی بیشتر سیاست‌گذاران و تصمیم‌سازان این حوزه، برجسته نماید. در این شماره به معرفی ”تعاونی‌ها و فساد“ پرداخته خواهد شد.

هدف ما در این شماره، آشنایی بیشتر تصمیم‌سازان حوزه تعاون کشور با مفهوم »فساد و آثار آن« در بستر بینالمللی با مرور تجربیات و سیاست‌گذاریها است. در این میان امر تعاون و تعاونی‌ها به معنای مصادیق عینی میتوانند به عنوان نجاتی برای گریختن از شر شیطان فساد محسوب شوند، اما باید پیش از هر اقدامی، این حوزه را واکاوی کرد.

 

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با هدف پوشش این خلا نظری با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.