واره:فرهنگ مستور یاریگری زنانه

بولتن سیاستی شماره پانزده/15
تهیه شده در دپارتمان فرهنگی اندیشکده تعاون
تابستان 1399

بولتن سیاستی تعاون در نظر دارد تا موضوعات مهم و جذاب حوزۀ تعاون کشور را جهت آشنایی بیشتر سیاست‌گذاران و تصمیم‌سازان این حوزه، برجسته نماید. در این شماره به معرفی کتاب واره اثر دکتر مرتضی فرهادی می‌پردازیم. اثر واره یکی از برجسته‌ترین متون علمی تولید شده در حوزه مطالعات تعاون در کشور است. مرتضی فرهادی، خالق این اثر نیز یکی از  بارزترین اساتید حوزه مطالعات انسان‌شناسی و جامعه شناسی کشور بوده که در زمینه تعاون و تعاونی‌های سنتی، تحقیقات ارزشمندی انجام داده‌اند. امید است که با انتقال این نمونه و تجربیات  موفق آن بتوانیم گامی موثر در اعتلای فرهنگ تعاون در کشورمان برداریم.

 

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با هدف پوشش این خلا نظری با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.