تأمین مالی خرد جمعی: رویکرد اتخاذ شده بین‌المللی؛ برخوردار از سبقه عظیم اسلامی - ایرانی

تهیه شده در دپارتمان اقتصادی اندیشکده تعاون
پاییز 1399 - شماره 17

بولتن سیاستی تعاون در نظر دارد تا موضوعات مهم حوزۀ تعاون کشور را برای سیاست‌گذاران و تصمیم‌سازان این حوزه، برجسته نماید؛ در این شماره به موضوع ”‌تأمین مالی خرد جمعی: رویکرد اتخاذشده بین‌المللی؛ برخوردار از سبقه عظیم اسلامی -  ایرانی“‌ پرداخته خواهد شد و در آن ضمن ارائه تعریف و بیان تاریخچه‌ای از تأمین مالی خرد جمعی، انواع روش‌های تأمین مالی خرد جمعی و برخی نمونه‌های موفق بین‌المللی بیان خواهد گردید؛ در انتها پس از اشاره به نحوه اتخاذ این رویکرد در داخل کشور و برخی نمونه‌های داخلی، پیشنهاداتی در قالب بسته سیاستی پیشنهادی ارائه می‌گردد.

 

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با هدف پوشش این خلا نظری با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.