ظرفیت عظیم تعاون در قطب شرق قاره آفریقا: کنیا

تهیه شده در دپارتمان اقتصادی اندیشکده تعاون
پاییز 1399 - شماره 25

بولتن سیاستی تعاون در نظر دارد تا موضوعات مهم حوزۀ تعاون کشور را برای سیاست‌گذاران و تصمیم‌سازان این حوزه، برجسته نماید؛ در این شماره به موضوع ”ظرفیت عظیم تعاون در قطب شرق قاره افریقا: کنیا“ پرداخته خواهد شد و در آن پس از معرفی مختصر کنیا و اقتصاد کلی آن، نقش تعاون در تحقق اهداف سند چشم‌انداز سال 2030 و سبقه جنبش تعاون در این کشور مورد اشاره قرار خواهد گرفت؛ بخش‌های بعدی به طرح کلی قانون تعاون و سیاست‌های توسعه تعاون کنیا اختصاص و در ادامه اثرگذارترین و موفق‌ترین تعاونی‌ها در کنیا معرفی خواهد گردید. پس از آن، مقاله اخیر اتحادیه بین‌المللی تعاون در زمینه عملکرد تعاونی‌های کنیا در دوران شیوع کرونا و سپس پیشینه ارتباط میان دو کشور کنیا و ایران مورد اشاره قرار خواهد گرفت. در انتها برخی سیاست‌های پیشنهادی جهت الگو گیری از کشور کنیا و اتخاذ سیاست‌گذاران عرصه تعاون به منظور توسعه تعاون کشور ارائه خواهد گردید. 

 

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با هدف پوشش این خلا نظری با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.