اتحادیه بین‌المللی تعاون و تعاونی‌های پلتفرم گزینه‌هایی برای اتحادیه بین‌المللی تعاون به‌منظور حمایت از تعاونی‌های پلتفرم در استراتژی‌های پیش‌برنده‌شان

تهیه ‌شده در دپارتمان اقتصادی اندیشکده تعاون
زمستان 1399‌ شماره 30

با توجه به رشد فزاینده فناوری در عرصه‌های بین‌المللی در پی شیوع کرونا، تعاونی‌های پلتفرم که اخیراً در جهان مورد توجه بوده، در دستور کار این متن قرار گرفته است. در گام اول تصمیم بر آن شد به منظور آشنایی بیشتر، مقاله‌ای تحت عنوان ”اتحادیه بین‌المللی تعاون و تعاونی‌های پلتفرم“ که توسط اد مایو، دبیر کل تعاونی‌های انگلستان و معاون رئیس تعاونی‌های اروپا به درخواست اتحادیه بین‌المللی تعاون در فوریه سال 2019 تدوین گردیده‌است، در دست ترجمه و بررسی قرار گیرد.

خاطرنشان می‌سازد این اثر برگردان و تلخیصی است از متن اصلی به فارسی که طبعاً فاقد نقص نیست و بهره‌مندی از نظرات سایر کارشناسان از جمله کارشناسان نرم‌افزار و فناوری اطلاعات در کمک به ترجمه و بررسی دقیق‌تر، در ارزشمندتر شدن کار بسیار مثمرثمر خواهد بود. همچنین با توجه به ریسک‌پذیری بالای محیط‌های بر بستر وب، بکارگیری و بومی‌سازی این دسته از تعاونی‌ها خود مداقه بیشتری را نیازمند است.

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.