تعاونی‌های پلتفرم: چیستی، فرصت‌ها و تهدیدها

تهیه‌شده در دپارتمان اقتصادی اندیشکده تعاون
زمستان 1399 - شماره 31

بولتن سیاستی تعاون در نظر دارد تا موضوعات مهم حوزۀ تعاون کشور را برای سیاست‌گذاران و تصمیم‌سازان این حوزه، برجسته نماید؛ در این شماره به موضوع ”تعاونی‌های پلتفرم و بیان نمونه‌هایی از آنها: چیستی، فرصت‌ها و تهدیدها” پرداخته خواهد شد و در آن پس از تعریف تعاونی‌های پلتفرم و اشاره به سبقه طرح و تأسیس آنها، مزایا و تهدیدهای بکارگیریِ این دسته از فناوری‌های نوین بین‌المللی مورد اشاره قرار خواهد گرفت؛ در انتها پس از معرفی برخی نمونه‌های ملی و بین‌المللیِ تعاونی‌های پلتفرم، بسته سیاستی پیشنهادی بیان خواهد گردید.  

 

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.