مطالعه موردی تعاونی‌های موفق انرژی تعاونی اِنرکوپ (Enercoop)

تهیه شده در دپارتمان اقتصادی اندیشکده تعاون
زمستان 1399‌ شماره 33

تعاونی اِنرکوپ به عنوان یک عرضه‌کننده برق تولید شده با استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر در فرانسه شناخته می‌شود. هدف اصلی این تعاونی توسعه بهره‌برداری از انرژی‌های تجدیدپذیر در فرانسه است. آنچه اِنرکوپ را از دیگر عرضه‌کنندگان برق در فرانسه متمایز می‌کند، ساختار تعاونی و استفاده صددرصدی از انرژی‌های تجدیدپذیر در تولید برق است. ساختار تعاونی این عرضه‌کننده امکان گرد هم آوردن تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به منظور مدیریت کاراتر بازار برق را فراهم می‌کند.

 

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.