تعاونی‌های‌ اجتماعی: تلاشی مستمر برای ادغام اجتماعی

تهیه شده در دپارتمان فرهنگی-اجتماعی اندیشکده تعاون
زمستان 1399- شماره 37

پیرو تحولات اقتصادی دهه‌های 60 و 70 میلادی، بسیاری از کشورهای توسعه یافته شاهد کاهش تدریجی پوشش خدمات اجتماعی با تولیت دولت مرکزی بودند. در این برهه زمانی، دولت رفاه، پیرو روندهایی چون جهانی شدن و محدودیت بودجه، درصدد کوچک‌سازی خود برآمده و بدین‌سبب اقدام به تفویض مسئولیت‌ها و وظایف خود به ویژه در زمینه خدمات اجتماعی نمود. پس از دولت، عملکرد بخش خصوصی هم رضایتمندی شهروندان را به دنبال نداشت، چرا که هدف اصلی آن، بنا به ماهیت، به حداکثر رساندن سود بود.

 

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با هدف پوشش این خلا نظری با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.