مدل تعاونی‌های مصرف در ژاپن

تهیه‌شده در دپارتمان اقتصادی اندیشکده تعاون
تابستان 1400‌ - بولتن سایستی شماره 44

پیشگفتار مترجم

انتشارات آکادمیک در سال 2020 کتابی با عنوان بیدارکردن ظرفیت تعاون منطقه آسیا-اقیانوسیه (تصویر روی جلد کتاب، در بالا آمده است) و به زبان لاتین، منتشر کرده که در آن ضمن تأکید بر اهمیت نقش تعاونی‌ها در یک اقتصاد مدرن به بیان نمونههایی از تعاونی‌های موفق در یازده کشور منطقه آسیا و اقیانوسیه و بررسی چارچوب‌های نظری آنها از منظر اقتصادی-اجتماعی، سیاسی-قانونی، ملی و بین‌المللی پرداخته است؛ این کتاب از این مسیر تلاش داشته تا امکان ایجاد تعاونی‌های اثرگذار و بازسازی تعاونی‌های موجود در راستای تحقق و دستیابی آنها به هدف مطلوب و کاهش فقر را برای علاقمندان و پژوهشگران فراهم ‌نماید.

 

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.