کاوش اقتصاد تعاونی (گزارش 2019)

رصد تعاونی‌های برتر جهان هر ساله توسط اتحادیه بین‌المللی ICA به کمک «مرکز تحقیقات اروپایی درباره تعاونی‌ها و بنگاه‌های اجتماعی» موسوم به «یورایسز» Euricse منتشر می‌شود. این گزارش که بنا بر ادعای اتحادیه جهانی تعاون، تنها گزارش کمی از تعاونی‌های برتر جهان است، نقش مهمی در جمع‌آوری داده‌ها در این حوزه دارد. اساساً هیچ یک از پایگاه‌های داده‌های اقتصادی مهم جهان اطلاعات مشخص و متقنی در رابطه با تعاونی‌ها و سهم آنان در اقتصاد جهانی منتشر نمی‌کنند و از این جهت، اتحادیه بین‌المللی تعاون، اگر نگوییم یگانه نهاد این عرصه است، بی‌تردید می‌توان ادعا داشت که مهمترین و بی‌بدل‌ترین آنان خواهد بود.

لینک دانلود ترجمه کامل گزارش 2019 این نهاد که توسط اندیشکده تعاون و توسعه برگردان، چاپ و منتشر شده است در اختیار علاقه‌مندان محترم قرار گرفته است.

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.