آلمِندکو: داستان موفقیت یک تعاونی استرالیایی

تهیه شده در دپارتمان اقتصادی اندیشکده تعاون و توسعه
تابستان 1400- بولتن سیاستی شماره 47

انتشارات آکادمیک در سال2020 کتابی با عنوان بیدارکردن ظرفیت تعاون منطقه آسیا-اقیانوسیه  و به زبان لاتین، منتشر کرده که در آن ضمن تأکید بر اهمیت نقش تعاونی‌ها در یک اقتصاد مدرن به بیان نمونههایی از تعاونی‌های موفق در یازده کشور منطقه آسیا و اقیانوسیه و بررسی چارچوب‌های نظری آنها از منظر اقتصادی-اجتماعی، سیاسی-قانونی، ملی و بین‌المللی پرداخته است؛ این کتاب از این مسیر تلاش داشته تا امکان ایجاد تعاونی‌های اثرگذار و بازسازی تعاونی‌های موجود در راستای تحقق و دستیابی آنها به هدف مطلوب و کاهش فقر را برای علاقمندان و پژوهشگران فراهم ‌نماید.

بر همین اساس، اثر پیش رو به برگردان و تلخیصی از متن اصلی به فارسیِ فصل شانزدهم این کتاب که به مقاله دکتر گری لوییسGary Lewis))، پژوهشگر و نویسنده مشهور بین‌المللی حوزه تعاونِ ایالت ولز جنوبی جدیدِNew South Wales)) کشور استرالیا تعلق دارد، اختصاص خواهد داشت و طبعاً فاقد نقص نیست. 

لازم به توضیح است که برخی از مطالب مقاله بنا به رعایت اختصار، از متن ترجمه حذف یا به لحاظ واژگانی و عبارتی، دارای تغییری جزئی شده است که به اعتقاد مترجم، خللی در محتوای اصلی متن ایجاد نخواهد کرد؛ همچنین تصاویر به کار رفته در متن به انتخاب مترجم بوده است.

برای مطالعه متن کامل این شماره از بولتن سیاستی می‌توانید آن را دانلود کنید.

 

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.