تعاونی‌ها در افغانستان

تعاونی‌ها در افغانستان: تعاونی‌ها چه سهمی در زندگی مردم افغانستان دارند؟
پاییز 1400- بولتن سیاستی شماره 53

افغانستان کشوری با 568256 مساحت و 38.9 میلیون نفر جمعیت است در این کشور اقوام متعددی شامل: پشتون، تاجیک، هزاره، ازبک، ایماق، ترکمن، بلوچ، پشه ای، نورستانی، گوجر، عرب و غیره زندگی می‌کنند نزدیک به سه دهه است، که وقایعی چون جنگ، ناامنی های اجتماعی و بحران‌های اقتصادی و حقایقی از قبیل ناکارآمدی دموکراسی و فساد در بروکراسی، چهره این کشور را خاکستری کرده است در همین راستا، عجم اوغلو در اثر معروف خود با عنوان «چرا ملت‌ها شکست میخورند؟» افغانستان را در جایگاه کشوری مقروض به اغلب نهادهای بین‌المللی معرفی می‌کند و دموکراسی ناکارآمد آن را مربوط به عدم نهادینه سازی و اختلال در کارکرد نهادهای مستقر می‌داند.

ما در این شماره از بولتن سیاستی به معرفی جایگاه تعاونی در افغانستان و معرفی تعاونی‌های شاخص و فعال این کشور پرداخته‌ایم.

می‌توانید نسخه کامل این شماره از بولتن سایستی را ذخیره و مطالعه کنید.

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.