جایگاه اصول اصلی تعاون در موفقیت اقتصادی و مانایی تعاونی‌ها

جایگاه اصول اصلی تعاون در موفقیت اقتصادی و مانایی تعاونی‌ها
پاییز 1400- بولتن سیاستی شماره 54

آیا اصول و ارزش‌های اتحادیه بین‌المللی تعاون و تعاونی راچدیل انگلستان -تعاونی مصرف و نماینده جنبش تعاونی مدرن که سبقه تأسیس آن به سال 1844 برمی‌گردد- برای پایداری اقتصادی تعاونی‌ها اموری ضروری‌اند؟ در نوشتار پیش رو به صورت کلی استدلال می‌شود که اصول و ارزش‌های اتحادیه بین‌المللی تعاون، اصول و ارزش‌هایی اصلی و ضروری برای موفقیت اقتصادی(و اجتماعی) تعاونی‌ها هستند. در این صورت سؤال مهم این خواهد بود که: تعاونی‌ها در شکل‌دهی متفاوت خود از نظر فرهنگ و تاریخ از چه میزان درجه آزادی برخوردار خواهند بود؟

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.