نقش نهادهای مالی بین المللی در اشتغال زایی و بهبود کسب و کار

گزارش: شماره 8
تهیه شده در اندیشکده تعاون و توسعه
تاریخ انتشار: زمستان 1400

اشتغال‌زایی به معنای ایجاد یا خلق شغل در عین حال که مفهومی ساده محسوب می‌شود اما عملیاتی کردن آن علی الخصوص در کشورهای در حال توسعه و کمتر توسعه یافته با دشواری‌هایی همراه است. برای درک این دشواری‌ها بایستی ساز و کار اشتغال‌زایی و نوع نگاه دولت‌مردان به مسئله اشتغال روشن شود. مقایسه دیدگاه کشورهای در حال توسعه (و کمتر توسعه یافته) و کشورهای توسعه یافته به موضوع اشتغال، نحوه مواجهه آن‌ها با مسئله بیکاری را روشن می‌سازد.

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.