بانک تأمین مالی خرد کشف

بانک تأمین مالی خرد کشف
زمستان 1400- بولتن سیاستی شماره 56

بخش بانکی کشور پاکستان با چالش‌های زیادی از جمله دسترسی پایین به نظام بانکی و در نتیجه دسترسی محدود به منابع مالی، به‌ویژه در مورد شرکت‌های کوچک و متوسط و مناطق روستایی مواجه است. آژانس تضمین سرمایه‌گذاری چند جانبه (MIGA) در سال 2009 برای کمک به اقشار ضعیف و در عین حال مولد اقتصاد این کشور، ضمانت‌هایی به مبلغ 1.8 میلیون دلار برای تأسیس بانک تأمین مالی خرد در همکاری با بنیاد کشف صادر کرد. این بانک، وام‌دهی گروهی برای تأمین مالی مورد نیاز صاحبان مشاغل خرد و کوچک علی الخصوص زنان، در سراسر کشور را فراهم می‌کند. علاوه بر آن خدمات بیمه در زمینه سلامت، از کار افتادگی و همچنین بیمه دام در قالب بیمه گله در موارد سرقت و یا تلف شدن دام توسط این نهاد به قشر ضعیف جامعه ارائه می شود. بر این اساس می توان گفت که MIGA تأمین مالی خرد را در پاکستان فعال کرده است. در ادامه اطلاعاتی در مورد فعالیت این بانک که از آن با عنوان بنیاد کشف نیز یاد می شود ارائه شده که همگی مستخرج از وب سایت این نهاد است.

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.