بانکداری مردمی

پیش نشست اول همایش ملی تعاون و حکمرانی مردمی

با حضور جناب آقای دکتر بخشی‌آنی
مشاور محترم رئیس سازمان بازرسی کل کشور

به گزارش مرکز روابط عمومی اندیشکده تعاون و توسعه، در این نشست رضا بخش‌آنی، مشاور رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر چند محور به تشریح مساله بانکداری مردمی پرداختند:
۱.در یک بانک مردمی،نسبت سپرده گذار به بانک دیگر نسبت طلبکار و بستانکار نیست بلکه سپرده گذاران به نوعی سهامدار بانک خواهند بود
۲.فضای بانک مردمی در جهت تامین مالی مصرفی مردم خواهد بود و در این موارد نیاز های اساسی مردم را در زمینه مسکن،خودرو و... تامین مالی و اعتبار خواهد کرد
۳.در بخش سرمایه گذاری نیز بانک تعاونی مردمی به صورت فعال در قالب عقود اسلامی مشارکت خواهد داشت و در زمینه توسعه کشور و توسعه اشتغال و تولید ملی فعال خواهد شد.

ایشان با تاکید بر اینکه فضای سرمایه گذاری بانک با تصحیح رابطه بین بانک و سپرده گذار تبدیل به حالتی پویا از سرمایه گذاری و مشارکت در صنعت بانکداری شکل خواهد گرفت.

عضویت در باشگاه اندیشکده تعاون
اندیشکده تعاون، به عنوان نخستین اندیشکده حوزه تعاون کشور و منطقه، با همکاری معاونت تعاونِ وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی تأسیس گردید تا بتواند خلاهای فکری و نظری موجود در امر تصمیم‌سازی، قانون‌گذاری و اجرا را پوشش دهد. همچنین اندیشکده در راستای تحقق رسالت اصلی خویش، در افق 1404 ساختاری خواهد بود که در سطح کشور به‌عنوان مرجع علمیِ پشتیبان برای تمامی سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزۀ تعاون شناخته می‌شود.
با ورود یا ثبت‌نام در سامانه شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید؛ همچنین از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر می‌شوید.